HYMOVIS jest sterylnym, niepirogennym hydrożelem produ-
kowanym z użyciem Hyadd4 (heksadecylamidu wysoko-
oczyszczonego, naturalnego hialuronianu sodu uzyskiwanego
w drodze fermentacji bakteryjnej)w izotonicznym roztworze
bufrowym. Dzięki wysokiej lepkości i elastyczności nadawanej
mu przez heksadecylamid hialuronianu sodu, HYMOVIS
poprawia funkcję nawilżenia i amortyzacji wstrząsów przez
płyn maziowy,chroniąc tkankę chrzęstną i tkanki miękkie przed
urazami mechanicznymi. Właściwości te, wraz z przedłużonym
czasem pozostawania preparatu w stawach, sprawiają, że
HYMOVIS przynosi ulgę w bólu i poprawia funkcjonowanie
stawu przy krótkotrwałym leczeniu.
SKŁAD:

Składnik główny: Hyadd4 (heksadecylamid hialuronianu sodu), 24mg/3ml . Inne składniki: sodu chlorek, disodu wodorofosforan dwunastowodny, sodu diwodorofosforan dwuwodny, woda do wstrzyknięć.

DAWKOWANIE I DROGA PODANIA

HYMOVIS jest przeznaczony wyłącznie do wstrzyknięć dostawowych. Produkt może być podawany wyłącznie przez wykwalifikowanych lekarzy. Cykl leczenia obejmuje dwa wstrzyknięcia w odstępie jednego tygodnia. Ze względu na jego lepkość, HYMOVIS należy wstrzykiwać powoli do zmienionego chorobowo stawu używając odpowiedniej sterylnej igły (18 lub 20 G) Należy ściśle przestrzegać zasad dotyczących aseptyki i techniki podania. Unikać leczenia w razie widocznych objawów ostrego stanu zapalnego stawu. W razie wysięku do stawu należy go usunąć przed wstrzyknięciem produktu HYMOVIS.

WSKAZANIA:

HYMOVIS jest wskazany w leczeniu bólu występującego w chorobie zwyrodnie niowej stawów i do poprawy ruchomości stawów poprzez zwiększenie wiskoelastyczności płynu maziowego.

WYTWÓRCA:

FIDIA Farmaceutici S.p.A.
Via Ponte della Fabbrica 3/A
35031 Abano Terme (Padwa) Włochy

PRZECIWSKAZANIA:

Nie stosować produktu u pacjentów ze stwierdzoną indywidualną nadwrażliwością na jego składniki oraz w przypadku zakażeń lub chorób skóry w pobliżu miejsca wstrzyknięcia.

DYSTRYBUTOR:

Angelini Pharma Polska Sp. z o.o.
Podleśna 83
05-552 Łazy

*„Angelini Pharma Polska sp. z o.o. za pośrednictwem niniejszej, informacyjnej strony internetowej nie prowadzi sprzedaży wyrobu medycznego Hymovis. Sprzedaż detaliczna realizowana jest przez odrębne, niezależne od Angelini Pharma Polska sp. z o.o. podmioty w ramach prowadzonej przez nie działalności gospodarczej i w oparciu o obowiązujące przepisy oraz regulaminy tych odrębnych podmiotów. Opcja: kup teraz, wyrażona za pomocą ikony koszyka, przekierowuje z tej strony na stronę należącą do ZAWISZA CZARNY Paweł Kempfi Sp.j., z siedzibą w Łodzi 91-485 ul. Sowińskiego 76a (nr KRS 0000264338, nr NIP 726-254-83-81), a przekierowanie to ma charakter wyłącznie przykładowy.”